اشکال در سوالات شیمی، ادبیات فارسی و ریاضی کنکور سراسری

بازدید: 0 بازدید
دیدگاه: 0
نویسنده: administrator
تاریخ انتشار: 16 جولای 2021
004 89t3468 اشکال در سوالات شیمی، ادبیات فارسی و ریاضی کنکور سراسری
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: علاوه بر سوالات ریاضی، سوالات شیمی و ادبیات فارسی کنکور سراسری امسال هم دچار مشکل بودند.

اشکال در سوالات شیمی، ادبیات فارسی و ریاضی کنکور سراسریآقای حسن ملکی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏ افزود: در سوالات شیمی کنکور سراسری امسال پرسش‌های ۲۶۹ – ۲۳۸ – ۲۰۱ و ۲۲۲ خارج از کتاب درسی بوده و با متن کتاب درسی مغایرت داشته اند.

وی گفت: در سوالات ادبیات فارسی گروه آزمایشی هنر در سوال ۵ نکاتی آمده بود که از حذفیات اعلام شده کتاب‌های درسی است و سوال ۱۳ نیز همین وضعیت را دارد.

آقای ملکی تاکید کرد: در سوالات ادبیات فارسی گروه علوم انسانی نیز بخش‌هایی از سوالات شماره ۷ و ۱۳ مربوط به بخش‌های حذف شده کتاب‌های درسی بوده اند و نباید جزو سوالات آزمون سراسری قرار می‌گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از سوالات ریاضی گروه‌های آزمایشی ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی نیز امسال خارج از محتوای کتاب و یا از بخش‌های حذف شده کتاب‌ها بودند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اضافه کرد: ما همه این مستندات را داریم و در اختیار سازمان سنجش قرار خواهیم داد و پیشنهاد می‌کنیم که کارگروهی تشکیل شود و سوالات را بررسی کند.

آقای ملکی گفت: شکایت زیادی از داوطلبان کنکور سراسری از طریق پایگاه اینترنتی سازمان پژوهش به دست ما رسیده است و سازمان سنجش باید حتما تدبیری در نتایج کنکور سراسری امسال بیاندیشد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: ما درباره سوالات شیمی آزمون سراسری سال گذشته نیز نامه‌ای به رییس سازمان سنجش اعلام کرده ایم و به اشکالات درسی شیمی اعتراض کرده ایم که ترتیب اثر داده نشد.

وی افزود: رییس سازمان سنجش پیش از این اعلام کرده بود که اشکال سوالات فقط در درس ریاضی بوده است و سایر سوالات بدون اشکال بوده اند.

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها