جدول‌های خاموشی,اخبار امروز,اخبار جدید
طی دو روز گذشته در تهران و برخی از استان‌ها جدول‌های خاموشی‌های احتمالی منتشر نشده که طبق گفته مسئولان صنعت برق این جدول‌ها پس از تعطیلات منتشر خواهد شد و قطعا اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، در حالی که هنوز فصل تابستان آغاز نشده شاهد خاموشی‌های پراکنده در کشور هستیم، هرچند که میزان خاموشی‌ها در تهران کاهش یافته اما استان‌های مختلف این خاموشی‌ها را تجربه و با مشکلات آن دست و پنجه نرم می‌کنند، البته دو روز است که در اکثر استان‌ها جدول‌های خاموشی به طور کامل منتشر نشده و این شائبه را ایجاد کرده که عمر خاموشی ها به پایان رسیده است.

اما واقعیت این است که به دلیل کاهش مصرف صنایع در ایام تعطیلات خاموشی ایجاد نخواهد شد و بعد از تعطیلات مجددا شاهد خاموشی‌های پراکنده در کشور هستیم.

مدیر کل روابط عمومی و بین الملل شرکت توانیر در این زمینه گفت: در تعطیلات به دلیل کاهش بار صنعتی و تجاری مصرف بین یک هزار  تا دو هزار مگاوات کاهش می‌یابد و شرایط متعادل می‌شود.

ابوذر صالحی با بیان اینکه در روزهای عادی نیز تلاش این است که خاموشی اعمال نشود و جدول‌هایی که منتشر می‌شود نیز کمترین تحقق را داشته باشد، اظهار کرد: در روزهای تعطیل به دلیل کاهش بار از میزان مصرف کاسته می‌شود، به همین دلیل تقاضای ما از مشترکان صرفه جویی است چراکه با اندکی کاهش مصرف می‌توانیم مانع بروز خاموشی شویم، اگر همین میزان صرفه جویی انجام گیرد به طور کل در هیچ نقطه‌ای خاموشی رخ نخواهد داد.

به گفته وی انتشار جدول خاموشی کاملا بر عهده استان‌ها گذاشته شده و آنها بر اساس سقف مصرف تعیین شده این جدول‌ها را منتشر خواهند کرد و طبق گفته وزیر نیرو به هر دلیلی که قرار باشد خاموشی اعمال شود، قطعا باید اطلاع رسانی دقیق صورت گیرد و در توانیر نیز هیات نظارت در همین راستا ایجاد شده و اگر شرکتی اطلاع رسانی نکند یا خاموشی بدون انطباق با جدول‌های منتشر شده اعمال شود، قطعا تذکرات لازم داده خواهد شد و قرار وزارت نیرو اطلاع رسانی کامل در این خصوص به مردم است.

صالحی اظهار کرد: در تعطیلات و در پی کاهش مصرف جدول خاموشی منتشر نمی‌شود اما با توجه به افزایش دما پس از تعطیلات و احتمال افزایش مصرف، جدول خاموشی منتشر خواهد شد اما اگر مردم رعایت کنند شاهد خاموشی نخواهیم بود.