راههای جالب ثبت خاطرات در سفر

بازدید: ۳ بازدید
دیدگاه: ۰
نویسنده: administrator
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۴۰۰

record travel memories 01 راههای جالب ثبت خاطرات در سفر

آشنایی با روشهای ثبت خاطرت سفر

نحوه ثبت خاطرات در سفر

بهتر است هنگام مسافرت رفتن به دنبال راهی برای ثبت خاطرات سفرتان باشید. در صورتی که به صورت رایج عادت به ثبت وقایع و اتفاقات رخ داده در طول یک روز دارید، بدانید که بسیار خوش شانس هستید که از قبل به این کار عادت داشته اید.

معمولاً در هر مسافرت، به ویژه مسافرت های طولانی خاطره های شیرین و لذتبخش زیادی برای هر یک از ما رخ می دهد. ولی متأسفانه جزییات بسیاری از آنها بعد از مدتی به دست فراموشی سپرده می شوند. به همین علت است که باید دنبال راهی برای ثبت خاطرات سفر و جلوگیری از فراموش شدنشان باشیم. در این مطلب قصد داریم با در میان گذاشتن چند ایده جالب، شما را در ثبت خاطرات سفرتان یاری کنیم.

یک آلبوم عکس تهیه کنید

این نوع آلبوم، که به نوعی مشابه دفتر خاطرات است، روشی خوب برای جمع کردن و ثبت خاطراتی از سفر است که دوست دارید در کنار هم از آن ها نگهداری کنید. درصورتی که خیلی علاقه به مجله ها و دفتر خاطرات ندارید، این آلبوم میتواند ابزارسرگرم کننده برای به یاد آوردن خاطرات سفرتان باشد. به دنبال یک آلبوم خاص باشید تا بتوانید کلکسیونی فوق العاده را گردآوری کرده و مکانهایی که از آن ها دیدن کرده اید و عکس گرفته اید را ردیابی نمایید.

اسکرپ بوک درست کنید

می توانید برای هر کدام از شهر هایی که سفر می کنید یک اسکرپ بوک جدا داشته باشید و بلیت ها و عکسها و هر چیز دیگری که از آن شهر برای شما باقی مانده است را در آن جمع آوری کنید و راجع به هر کدام یک توضیح مختصری بدهید.

record travel memories 02 راههای جالب ثبت خاطرات در سفر

اسکرپ بوک، روشی عالی برای ثبت خاطرات مسافرت

فیلم بگیرید

با فیلم هم میتوانید خاطره های خویش را حفظ کنید، از مکان هایی که دیدن می کنید فیلم تهیه نموده و ابتدای فیلم حتماً مکان، و تاریخ و ساعت را هم ذکر کنید.

دفتر خاطرات تهیه کنید

در صورتی که به صورت رایج عادت به ثبت وقایع و اتفاقات رخ داده در طول یک روز دارید، بدانید که بسیار خوش شانس هستید که از قبل به این کار عادت داشته اید، هر چه در دل و ذهنتان دارید، در این دفتر یادداشت کنید جمله های معروفی را بنویسید، از مردم بومی بخواهید که چیزی روی دفتر برای شما بنویسند، طرح هایی رسم کنید، و به صورت کلی از هر چیزی که به ثبت خاطرات سفرتان کمک می کند، استفاده نمایید!

record travel memories 03 راههای جالب ثبت خاطرات در سفر

داشتن دفترچه خاطرات، راهی مناسب برای ثبت کردن خاطرات سفر

از اپلیکیشن های ثبت خاطرات استفاده کنید

اپلیکیشن LiveTrekker یکی از اپ هایی است که میتوانید برای ثبت خاطرات سفرتان از آن استفاده کنید. این اپلیکیشن اطلاعات مختلفی را در کنار تصاویر و ویدیوها ثبت می کند. از اطلاعاتی که این اپلیکیشن میتواند آنها را ثبت کند میتوان به مسیر در حال حرکت، زمان، سرعت و موضوعات این چنینی اشاره کرد.

اپلیکیشن تریپ مایور (TripMayor)، روش دیگری که سفرتان را ثبت کنید و یک وبلاگ سفر برای خودتان بسازید استفاده از اپلیکیشن تریپ مایور است. این اپ بیشتر شبیه یک مجله عکس سفری می ماند، پس اگر عاشق محیطی شبیه اینستاگرام هستید این اپلیکیشن بسیار به شما توصیه می شود.

گردآوری: بخش گردشگری والاترین

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها